Sprey Poliüretan Poliüre Derneği ilk bürokratik görüşmesini gerçekleştirdi. Genel Başkanımız Dr. Yalçın YILDIZ ve Yönetim Kurulu Üyemiz Adem ŞAHİN Çevre Şehircilik Bakanlığı Ve Mesleki Yeterlilik Kurumu ile görüştüler.

ÇEVRE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığında ilgi ile karşılanan derneğimiz sprey poliüretan köpük ve poliüre ile ilgili bu zamana kadar bakanlığa yapılan başvuruları ve ürünlerin standardı konuları görüşüldü. Derneğin kurulmasından duyulan memnuniyeti dile getiren Bakanlık yetkilileri; Derneğiniz son derece önemli çalışmalara imza atacak. Türkiye’de püskürtme sistemlerin standarda bağlanmamasından kaynaklı sıkıntıları ve çözüm yollarını kurum içerisinde nasıl çözecekleri konusunda bir dizi görüşmeler yaptıklarını fakat bir sonuç alamadıklarını belirttiler. Dernek olarak devlet kurumlarını bilgilendirmeye ve standartların oluşturulması konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getiren Genel Başkanımız, geç kalınmış girişim olarak değerlendirdiği söz konusu görüşmelerin çok verimli geçtiğini ve Türkiye de püskürtme sistem uygulamalarının kökten değişeceğini söyledi.

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU

MYK’da yapılan görüşmelerde ise Uzman Uygulayıcı Sertifikasıyla ilgili yetkilendirmeler ve uzman uygulayıcı sertifikasının detayları görüşüldü. Avrupa Birliği ye ülkeler nezdinde de geçerliliğe sahip olarak sertifika için ilk çalışmalar başlatıldı. 2019 yılında ilk sertifikaların düzenlemeye başlayacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz