Genel Başkan

Dr. Yalçın YILDIZ

Dr. Yalçın YILDIZ

1974 İstanbul doğumluyum aslen Trabzonluyum. Lisans, yüksek lisans eğitimlerimi İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamladım. Doktora eğitimimi İTÜ Polymer Science and Technology (PST) bölümünde tamamladım.

Üniversite hayatım boyunca Polimer Kimyası ve Poliüretanlar üzerine çalışmalar yaptım ve bu konularda 5 tane uluslararası, 1 tane ulusal çalışmalarım yayınlandı ve 5 farklı ulusal ve uluslararası sempozyumlarda da sunumlarım oldu. Ve Üniversite ile olan çalışmalarım halen devam etmektedir. 1993 yılında kendi işimizle iş hayatına başladım.

Doktora eğitimim sırasında, ilk önce plastik sektöründe profesyonel iş hayatına başladım. Kısa bir süre sonrada Poliüretan sektörüne girdim. Sektörde itibarı olan 3 farklı firmada çalıştım ve bu firmalarda Poliüretan grubunun kurulmasında yer aldım. AR&GE, Üretim, Kalite Kontrol ve Satış – Pazarlama birimlerinin Yöneticiliğini yaptım.

2017 yılında Sayın Nafiz Coşkun bey ile birlikte AKTİF POLİÜRETAN SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ni kurduk ve üretici olarak sektöre hizmet vermeye devam ediyoruz.

Evli ve 2 çocuk babasıyım.