İTO Restorasyon Ve İzolasyon Komitesi Meclisi kahvaltı organizasyonunun konuğu olduk. Meclis Üyesi Sayın Sultan HIZIROĞLU’nun davetlisi olarak katıldığımız organizasyonda konuşmacı olarak yer alan Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Yalçın YILDIZ öncelikle derneğimizin kuruluş sürecinden söz etti ve deneğin hedeflerini anlattı. Enerjini pahalı olduğundan söz eden Yönetim Kurulu Başkanımız yalıtım uygulamalarının ne kadar önemli olduğunu ve gerektiği kadar bu alana önem verilmediğinin altını çizdi. İzolasyonların göstermelik yapıldığını ve bu anlamda derneğin hem yalıtım uygulamalarının kalitesini arttırmak hem de yüklenici firmalar nezdinde de yalıtım bilincinin arttırılması adına faaliyet yürütüyoruz dedi.

Soru cevap kısmında ise derneğimizin danışmanlık hizmetlerinden söz eden Yönetim Kurulu Başkanımız Yalçın YILDIZ yalıtımla ilgili her konuda bizlere ulaşabileceklerini belirtti.

Konuşma sonrası bir araya gelen yetkililer SPPD ile İTO arasındaki bağın güçlendirilmesi ve birlikte yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

İTO Restorasyon Ve İzolasyon Komitesi Meclis Üyesi Sultan HIZIROĞLU Özellikle izolasyonun her konusunda kalifiye eleman olmadığı ve bu konuda çok sıkıntı yaşadıklarını ve İTO’nun da desteği ile bu tür eğitimler konusunda birlikte hareket edebileceklerini ve bize her türlü desteği verebileceklerini söyledi.

Diğer taraftan sektörde kalifiye personel eksikliğinin giderilmesi gerektiğini söyleyen Sultan HIZIROĞLU meclisimiz SPPD ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirtti.

Önümüzdeki süreçte Mimarlar, Mühendisler ve Müteahhitlere yönelik İstanbul Ticaret odasıyla birlikte organize edeceğimiz seminerler başlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz