Geçtiğimiz hafta Belçika’nın Başkenti Brüksel’de gerçekleşen 13. PDA Avrupa Konferansı ve Sergisi çerçevesinde Yönetim Kurulu Toplantısına misafir olarak davet edilen Genel Başkanımız Dr. Yalçın YILDIZ SPPD’yi anlatan bir sunum gerçekleştirildi. PDA Avrupa yöneticileri tarafından İlgi ile karşılanan sunumun ertesi günü gerçekleşecek olan Konferansta da tekrarlanması istendi.

21 Kasım 2019 tarihinde kalabalık bir katılımcı gruba İngilizce sunum yapan Genel Başkanımız, SPPD’nin hedeflerini, kurulduğu günden bu yana faaliyetlerini ve 2020 çalışma takvimiyle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Toplatıya, PDA Başkanı Sayın Keltoum Sakour (ALBEMERLA), Dr. Michael Henningsen (BASF), Daniel Nan (SIKA), Patrick Grandchamp (BLASTRAC), Alain Van Ooursouw (BASF), Tom Vandevenne (GRACO), Can Demirer (GRACO) ve birçok PDA üyesi katıldı.

Genel Başkanımızın sunumu birçok yönetici tarafından ilgiyle takip edildi. Sunum sonrası beğenilerini dile getiren yöneticiler SPPD’nin varlığından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Bu çerçeve de;

GAMA MAKİNE Mr Xavier Mestres ile SPPD ve Türkiye pazarı konuşuldu

Patrick Grandchamp (BLASTRAC) ile SPPD ve Türkiye pazarı konuşuldu

WIWA Mr Herbert Mann ile SPPD ve Türkiye pazarı konuşuldu

MAMA MAKİNE Mr Paolo Guaglio ile SPPD ve Türkiye pazarı konuşuldu

Poliüre Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu ile yapılan toplantıdan iki dernek arasında yüksek düzeyde işbirliği oluşturma kararı çıktı.

Ocak ayında işbirliği protokolünün imzalanmasıyla başlayacak süreç kısaca şu hedefleri içeriyor

  1. SPPD’nin kuruluş hedeflerinden biri olan Uluslararası Poliüretan Sempozyumu 2021 yılında birlikte organize edilecek.
  2. Türkiye’de ve diğer coğrafyalarda birlikte Eğitim Ve Seminerler düzenlenecek.
  3. Sempozyumun dünya poliüretan endüstrisi için sağlayacağı faydalar üzerine fikir birliğine varıldı.
  4. İki kurumun birbirlerine üyeliklerinin iletişim ve işbirliğini arttıracağından dolayı gerekli olduğu vurgusu yapılarak karar altına alındı.
  5. PDA’nın 10 yılı aşkın faaliyetleri sonucunda oluşan tecrübenin SPPD’ye aktarılması karar bağlandı.
  6. Türkiye’de üzerinde çalıştığımız teknik şartnamelerle ilgili PDA’nın ilgili dokümanlarından faydalanılması kararlaştırıldı.
  7. PDA’nın en kısa sürede SPPD’yi ziyaret edeceği kararlaştırıldı.

Toplantının ardından Can DEMİRER’in başkanlığında heyetimiz GRACO’yu ziyaret etti. GRACO Başkanı Sayın Tim White’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Türkiye’de uygulama kalitelerinin arttırılmasına yönelik neler yapılabileceği üzerine karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Bu çerçevede;

Sayın Can DEMİRER‘in de desteği ile Türkiye deki uygulamacılar için eğitim programları konusunda görüşüldü ve  bu konuda organizasyon yapma kararı alındı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz